wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane sztachety drewniane błyskawicznie się dewastują oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa trzeba rozpocząć od dokładnego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest efekt finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i ozdoby ogrodzeń z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, wypada nanieść następne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten wersja płotów jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji wobec tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz