środa, 25 maja 2016

Konstrukcja sztachety PCV na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa nie potrzebuje zezwolenia na budowę oraz komunikowania tego faktu starostwu powiatowemu z wyjątkiem kilku przypadków.

Konstrukcja ogrodzenie Winylowe na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa nie zada pozwolenia na budowę ani komunikowania tego faktu do starostwa powiatowego oprócz kilku wypadków.

Balustrady plastikowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek nie przekraczające wysokości 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma sąsiadującymi działkami nie potrzebują żadnych formalności biurowych. Dotyczy to również ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń przy drogach prywatnych i wewnętrznych nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania plot plastikowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu powinno określać formę ogrodzenia, metodę wykonania jego montażu oraz proponowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada dołączyć deklaracje o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w celach budowlanych i jeśli jest to potrzebne przez starostwo szkic ogrodzenia.

Czasami do konstrukcji ogrodzenie plastikowe na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa zadane są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. zgoda administratora drogi na miejsce zjazdu.

Konstrukcje płotu wolno zacząć po 30 dobach od czasu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile biuro nie wniesie przedtem protestu. Protest może być w sytuacji, kiedy planowane ogrodzenia z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachet jest nieprawidłowe z ustaleniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej szosy. W sytuacji kiedy przewidywane balaski z plastiku na ogrodzenie i bramę sztachetowamoże grozić bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. przez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować pozyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu jest ważne przez 2 lata. Brak zapoczątkowania prac przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w przypadku ochoty wybudowania ogrodzenia nieodzowne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz